fbpx


Our Promotion

Save, Сэкономьте, Ahorrar
×
The 2024-2025 school year starts on September 15th. (31 Aug 2024)

Watch for our updated guidelines to be published before then.

× Sala Lekcyjna

Materiały dydaktyczne własnymi rękami.

More
13 Feb 2014 13:07 - 13 Feb 2014 16:17 #13676 by Ines
A teraz obiecane "Królewskie" koło triady harmonicznej, czyli Tonika, Subdominanta, Dominanta. Nie wymyśliłam nic innego jak na razie i pewnie nie będę miała czasu teraz, więc pokazuje jak jest. Zasada działania prosta i oczywista jak w zegarku - obracamy trójkąt i zawsze wiemy która nuta to T, S i D. Z linijką (niedokończona, prototyp, mam problem ze znalezieniem sztywnego materiału dla niej) podobnie - ustawiamy Tonikę na odpowiedni klawiszu i od razu widzimy, gdzie zamieszkali król i księżniczka. Oczywiście, to tylko podstawowa informacja, bez uwzględnienia znaków alteracji, ale bez tej podstawy ani rusz.

А теперь обещанный "Королевский" квинтовый круг. (Дописано через 3 часа: Ну вот, до меня только что дошло, что за ерунду я тут написала :whistle: :pinch: . Никакой ведь это не квинтовый круг, по-польски это гармоническая триада, а по-русски просто Тоника, Субдоминанта, Доминанта. Так, иду дальше линейку делать.)
Ничего другого пока не придумала и в ближайшее время, скорее всего, мне будет не до этого, так что показываю, как есть. Поворачивая треугольник, всегда можем узнать, какая нота это T, S, D. Линейка это пока прототип, незакончена - не могу найти жесткий материал дла нее. Так вот, линейка работает по подобному принципу - передвигаем Тонику на нужную клавишу и сразу узнаем, какие нотки займут корол и принцесса. Конечно, это только базовая информаций, без знаков альтерации, но ведь без нее никуда.

File Attachment:

File Attachment:


EDIT:
Если кому-то придет в голову мысль об использовании обычной покупной линейки, то я уже пыталась - не могу найти подходящий размер - то длинная, то короткая. А вот сейчас меня осенило поискать деревянную (очень трудно найти, в основном, пластмассу продают) и отпилить лишнее. А потом наклеить на нее портреты в нужных местах - и готово!
Last edit: 13 Feb 2014 16:17 by Ines.
The following user(s) said Thank You: the Moon, Bright, Iryna-Mamchyts-google

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
13 Feb 2014 21:43 #13677 by hellene
Инес, это достаточно правильное решение (оно у меня давно в голове сидело, только до выполнения не дошло пока)

Можно использовать для портретов царской семьи наших специальных кукол

Back to the Mozart

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
28 Feb 2014 20:16 #13829 by ZNatalia
Ines, снимаю шляпу! Замечательные пособия у Вас, с любовью сделаны!
The following user(s) said Thank You: Ines

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
23 Mar 2014 00:21 - 23 Mar 2014 00:28 #14153 by Ines
O nowych materiałach dydaktycznych pisałam w tym miejscu .

Olga Kolesnikova prosiła o podzielenie się. Proszę bardzo!
Oto moja wersja Flashy Fingers (zmieniłam kolory na brązowy i zielony), oryginalne są tu .

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:
Last edit: 23 Mar 2014 00:28 by Ines.
The following user(s) said Thank You: the Moon, алла, ZNatalia

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
23 Mar 2014 19:20 #14161 by the Moon
Инес, спасибо большущее!!! :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
25 Mar 2014 09:26 - 25 Mar 2014 09:30 #14193 by Ines
Nadal czerpię pełnymi garściami ze strony Anne Crosby Gaudet .

Przez ostatni weekend zrobiłam 4 nowe zestawy. Wczoraj wszystkie zostały wypróbowane na lekcjach z różnymi uczniami i sprawdziły się jak najbardziej! Oczywiście, musiałam wprowadzić małe zmiany, by dopasować niektóre gry do polskich warunków.
File Attachment:


Same Pitch Snap/Ta sama wysokość:
File Attachment:
File Attachment:


Enharmonic Snap/Enharmonia:
File Attachment:
File Attachment:


My Teeny Tiny Flash Cards/Odpowiednie klawisze w odpowiedniej oktawie:
File Attachment:
File Attachment:


The Funny Farm Game/Trochę teorii i wyklaskiwania rytmów w metrum 3/4 i 4/4:
File Attachment:
]


A te (wartości nutowe, rytm, metrum 2/4, 3/4 ,4/4, 3/8, 6/8, 9/8) jeszcze nie są dokończone, trzeba powycinać i posegregować:
File Attachment:
Last edit: 25 Mar 2014 09:30 by Ines.
The following user(s) said Thank You: scakmur, алла, Iryna-Mamchyts-google

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.155 seconds